Введена в експлуатацію газова компресорна станція на УКПГ «Вишня»

07/07/2019

На Комарнівському нафтогазопромислі західноукраїнської філії «Львівгазвидобування» ввели в експлуатацію газову гвинтову компресорну станцію СГВв 315–20/0,5–25У1 на території установки комплексної підготовки газу «Вишня». Для компримування на станції використовують не блакитне паливо, а електроенергію, причому у значно меншому обсязі, ніж на традиційних компресорах.

Унікальну станцію розробили та виготовили на АТ «НВАТ «ВНДІкомпресормаш». Головне завдання установки – стабілізувати та збільшити на 20% видобуток блакитного палива з надр Вишнянського родовища. Потужність нової станції – 100 тис.м<sup>3 </sup>газу на добу, а робоча завантаженість на даний час – 50-60%. Є резерв, передбачений через проведення в подальшому на Вишнянському родовищі операцій з гідророзриву пласта.

За словами головного інженера проекту концерну «НІКМАС» Віктора Конотопа: «АТ «НВАТ «ВНДІкомпресормаш» запропонувало використати принцип побудови саме такої компресорної станції, ексклюзивно під потреби Вишнянського родовища. Вона не має аналогів в західному регіоні України.

Управління агрегатом повністю автоматизоване. Оператор керує робочими процесами дистанційно та має всю необхідну інформацію на моніторі. Крім цього, На Комарнівському нафтогазопромислі західноукраїнської філії «Львівгазвидобування» ввели в експлуатацію газову гвинтову компресорну станцію СГВв 315–20/0,5–25У1 на території установки комплексної підготовки газу «Вишня». Для компримування на станції використовують не блакитне паливо, а електроенергію, причому у значно меншому обсязі, ніж на традиційних компресорах.

Унікальну станцію розробили та виготовили на АТ «НВАТ «ВНДІкомпресормаш». Головне завдання установки – стабілізувати та збільшити на 20% видобуток блакитного палива з надр Вишнянського родовища. Потужність нової станції – 100 тис.м3 газу на добу, а робоча завантаженість на даний час – 50-60%. Є резерв, передбачений через проведення в подальшому на Вишнянському родовищі операцій з гідророзриву пласта.

За словами головного інженера проекту концерну «НІКМАС» Віктора Конотопа: «АТ «НВАТ «ВНДІкомпресормаш» запропонувало використати принцип побудови саме такої компресорної станції, ексклюзивно під потреби Вишнянського родовища. Вона не має аналогів в західному регіоні України.

Управління агрегатом повністю автоматизоване. Оператор керує робочими процесами дистанційно та має всю необхідну інформацію на моніторі. Крім цього, за допомогою інтернет-зв’язку параметри станції планують виводити на комп’ютери начальника компресорної станції та інженера з осушки газу Комарнівського нафтогазопромислу. Це необхідно для оперативного реагування під час форс-мажорних ситуацій».

Унікальність обладнання, встановленого на Львівщині, ще й у тому, що час його експлуатації при використанні гвинтового компресорного блоку без проведення заміни мастила становить майже півроку –  до 4 тис. годин. Натомість традиційні компресорні агрегати потребують цього вже через 500 годин  роботи. 

Проект реконструкції УКПГ «Вишня» - це комплексний об’єкт, який виконаний «під ключ» генпідрядником та декількома підрядними організаціями. Так, проектні роботи виконувала ТзОВ «НВП «Техногаз» (м.Полтава), поставку обладнання, окрім «АТ «НВАТ ВНДІкомпресормаш», виконали ТОВ «НВО «СЗХНО» (м.Сєвєродонецьк), ТВО «Новокаховський ЕМЗ» (м.Нова Каховка). Під час комплектації та монтажу були використані прибори та датчики відомих європейських фірм «Siemens», «Wika» та інших. Генпідрядник – ТОВ «Нафтогазмонтаж».

Особливою гордістю газовиків і розробників, які будували дану установку, є комплексна трансформаторна підстанція, від якої залежить робота всього УКПГ. Один з її трансформаторів запускає двигун компресора, другий – забезпечує електроенергією осушку, освітлення й інші потреби об’єкта.

Було виконано реконструкцію лінії електропередач напругою 10 кВ згідно отриманих технічних умов з підвищенням потужності з 50 до 400 кВт. Протяжність реконструйованої ЛЕП становить три кілометри. В зв’язку з відсутністю такої потужності у попереднього постачальника електроенергії виконано перепідключення до іншого: тягової підстанції ЕЧЕ-37 РФ «Львівська залізниця», що знаходиться на станції Судова Вишня.

Окрім трансформаторної підстанції, встановлений запасний дизель-генератор, здатний у разі обриву лінії забезпечити електроенергією УКПГ, яка розташована посеред лісу, за майже 50 км від основної бази.

Є всі підстави для того, щоб «Вишня» стала взірцем установки комплексної підготовки газу. 

 

0707_1.jpg 

0707_2.jpg 

0707_3.jpg 

 

Подбор компрессора